Krajewski: Lekarze pełni obaw ws. kontraktów z NFZ

Chcemy jak najszybciej wrócić do pracy; niepodpisanie kontraktów z NFZ to akt desperacji, by wymóc takie rozwiązania, które mogą być bezpieczne dla pacjentów – mówił Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego.

Co piąty lekarz POZ nie podpisał  kontraktów na 2015 r. Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz namawia pacjentów na odchodzenie od lekarzy, którzy zamknęli swoje gabinety. To wypowiedź niegodna lekarza – podkreślają medycy.

– Wydaje się, że ze strony tego człowieka nie ma woli porozumienia z nami. Cały czas liczymy na to, że on przecież nie jest jedyny – istnieją jeszcze inni decydenci w naszym państwie. Mamy nadzieję, że pojawi się ktoś, kto pójdzie po rozum do głowy i znajdzie tę istotę rozwiązania, czyli jak najszybsze znalezienie takiego kompromisu, aby lekarze wrócili do pracy i pacjenci mieli swojego lekarza do dyspozycji blisko siebie. Natomiast w obecnej chwili, biorąc pod uwagę to, jak zachowuje się minister zdrowia, jesteśmy pełni obaw. My jesteśmy otwarci, żeby jak najszybciej załatwić problem – mówił Jacek Krajewski.

Do tej pory tylko w 4 województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i świętokrzyskim wszystkie przychodnie przyjmują pacjentów.

RIRM

drukuj