PSL poprze B. Komorowskiego w wyborach prezydenckich?

PSL nie wyklucza poparcia Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. Drugi scenariusz zakłada wystawienie jako kandydata wiceszefa tej partii Adama Jarubasa – dowiedział się PAP. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym miesiącu.

Jarubas jest obecnie marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Jak sam przyznał – „jako polityk jest gotowy na wszystkie wyzwania”. Dodał, że nie dostał jeszcze oficjalnej propozycji startu.

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk zauważa, że od jakiegoś czasu kancelaria prezydenta – jak się wydaje – rozmawia w tej sprawie z PSL-em. Z punktu widzenia Bronisław Komorowskiego dobrze byłoby, gdyby ludowcy nie wystawili swojego kandydata. Wówczas głosy partii koalicyjnej przejąłby obecny prezydent.

Ośrodkowi prezydenckiemu wyraźnie chodzi o wygranie w pierwszej turze i stąd poszukiwanie takiego wsparcia. Ma to być może związek ze swoistym przyzwoleniem na to, co robiło PSL po wyborach samorządowych. Mówimy o sfałszowaniu wyborów. Prezydent nie tylko nie protestował w tej sprawie, a starał się przykryć tę historię bardzo mocnymi wypowiedziami – powiedział europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Problem z wyłonieniem kandydata ma również lewica. Także Bronisław Komorowski nie potwierdził oficjalnie, że będzie ubiegał się o reelekcję.

Do tej pory jedynie PiS przedstawiło swojego kandydata na fotel prezydenta. Jest nim europoseł Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl