fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] T. Cymański: Samodzielny start PSL-u w wyborach jest wyborem odważnym, ale też pryncypialnym

Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiedziało samodzielny start w wyborach parlamentarnych. Wybór samodzielnego startu jest wyborem odważnym, ale też pryncypialnym – powiedział w rozmowie z redakcją portalu Radia Maryja poseł PiS Tadeusz Cymański.

Polskie Stronnictwo Ludowe pragnie wrócić do tradycyjnych wartości i zapowiedziało samodzielny start w wyborach parlamentarnych, tworząc tzw. Koalicję Polską.

– Wybór samodzielnego startu jest wyborem odważnym, ale też pryncypialnym – stwierdził poseł PiS Tadeusz Cymański.

Poseł Cymański odniósł się do słów Grzegorza Schetyny, który nie wyobraża sobie samodzielnego startu partii Władysława Kosiniaka-Kamysza.

– Platforma Obywatelska patrzy przede wszystkim na swój interes i absolutnie przeniknięta do szpiku kości nienawiścią do PiS-u zdaje sobie sprawę, że samodzielny start PSL-u na pewno ich marzeń nie spełni – zaznaczył.

Zdaniem posła Tadeusza Cymańskiego, decyzja PSL-u o wejściu do Koalicji Europejskiej była bardzo niefortunna.

– Na tym polegało nieszczęście, że PSL wszedł do koalicji z takimi ugrupowaniami, które naprawdę nie mają nic wspólnego z tradycją ruchu ludowego – dodał.

Poseł Cymański zauważył, że Polskie Stronnictwo Ludowe utraciło swą wiarygodność poprzez wystartowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego w koalicji z partiami, które odwołują się do wartości lewicowych.

– Trudno doprawdy to zrozumieć, bo wiadomo, że świat się zmienia, ale są pewnego rodzaju granice przyzwoitości. Demonstracja skrajnych poglądów musiała wprowadzić w osłupienie nie tyle działaczy, co przede wszystkim tradycyjny elektorat. (…) Takie są konsekwencje, jeżeli ktoś, chociaż na chwilę zatraci swoją tożsamość – zaznaczył.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl