fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Rzecznik Min. Zdrowia: Dziś dotarło do Polski 42 tys. dawek remdesiviru

Dziś trafiło do nas 42 tys. dawek remdesiviru, dociera też tocilizumab i molnupiravir. Leki wspomagające leczenie COVID-19 trafiają na bieżąco, choć nie w takiej ilości, jak byśmy chcieli – powiedział na konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy resortu zdrowia.

Rzecznik pytany o dostępność leków wspomagających leczenie COVID-19 powiedział, że dziś dotarło do nas 42 tys. dawek remdesiviru, w drodze jest też tocilizumab i molnupiravir.

„Jest kilka leków, remdesivir i tocilizumab. W Polsce stosujemy też baricitinib. Zamówiliśmy molnupiravir, więc uspokajam. Dzisiaj dotarło do nas 42 tys. dawek remdesiviru. Czynimy starania i cały czas jesteśmy w kontakcie z producentami. Producenci niestety ograniczają dostawy do poszczególnych państw, dzieląc te możliwości produkcyjne między wszystkie państwa, które uczestniczą w procesie zamawiania, ale dzisiaj już ten remdesivir dotarł. Dociera też tocilizumab. Dziś lub jutro mamy mieć molnupiravir” – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Zaznaczył, że od razu po przylocie do Polski leki trafiają do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która przesyła je dalej do szpitali, które je zamawiały.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl