Kolejna porażka rządowego e–podręcznika

Jakość materiałów, które Ośrodek Rozwoju Edukacji otrzymał od partnerów jest poniżej normy. Na 9 miesięcy przed  wprowadzeniem do szkół okazuje się,  że część podręczników jest przygotowanych tak źle, że nie nadają się do poprawy i powinny zostać napisane od nowa.

Ministerstwo Edukacji Narodowej pośpiesznie  poszukuje specjalistów, którzy podejmą się kontynuowania tego zadania. ORE przyznał, że nie wie kiedy partnerzy projektu wykonają swoją pracę zgodnie z oczekiwaniami. Tym samym zmuszony był unieważnić przetarg na przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli z wykorzystania e-podręczników.

Te sytuacje obnażają kompletną nieudolność koalicji PO-PSL w tej kwestii – mówi Mirosław Orzechowski, były wiceminister edukacji.

– Te materiały, które są udostępniane w obszarze edukacji, są jedynie pozornie darmowe, ponieważ pochłaniają olbrzymie pieniądze z budżetu państwa, a uczniowie, rodzice i ogólnie Polska dostają kolejny bubel, który doprowadza do rażącego obniżenia wiedzy, świadomości obywatelskiej i narodowej dzieci – zaznacza Mirosław Orzechowski.

Rządowe e-podręczniki miały być wprowadzone do szkół od 1 września 2015 roku. Ma ich być łącznie 64 – do wszystkich 14 przedmiotów wykładanych w procesie nauczania ogólnokształcącego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl