Kolejne marsze w obronie demokracji

Ulicami Szczecina i Starachowic w sobotę przeszły w Marsze w Obronie Demokracji i Uczciwych Wyborów. To kontynuacja marszu przeciwko fałszerstwom wyborczym, który przeszedł ulicami Warszawy w grudniu ub.r.

W Szczecinie marsz rozpoczął się na Placu Lotników. Starachowicki pochód poprzedziła Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

Marsze są odpowiedzą na kłamstwa i bierność rządu PO-PSL wobec wielu nieprawidłowości jakie dzieją się w Polsce – stwierdził europoseł Marek Gróbarczyk, były minister gospodarki morskiej.

– Przesunęliśmy się z naszą demokracją w stronę Moskwy, w stronę Białorusi, a daleko nam do standardów europejskich, daleko nam do tego, aby naród mógł decydować i podejmować decyzje co do władzy. Widzimy co się stało podczas ostatnich wyborów, jak była skala kompromitacji, i teraz próba obrony tego, co się dzieje we władzy, gdzie wszystkie sprawy próbuje się tuszować, obracać w jakieś dziwne oskarżenia co do społeczeństwa i mówić, że ludzie nie umieją głosować. Nie zwraca się uwagi na miliony głosów nieważnych. O tym wszystkim musimy mówić, prawo musi być w naszym kraju, a sprawiedliwość musi rządzić naszym światem politycznym – powiedział Marek Gróbarczyk.

Planowane są kolejne manifestacje. W najbliższy wtorek marsz odbędzie się w Krakowie. Poprzedzi go Eucharystia sprawowana w Katedrze Wawelskiej.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl