fot. Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

Marsze w obronie demokracji w Starachowicach i Szczecinie

Ulicami Starachowic i Szczecina przejdzie dziś Marsze w Obronie Demokracji i Wolności Mediów.

Marsz w Starachowicach poprzedzi Msza św. o godz. 12.00. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, sprawowana w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. zgromadzeni przejdą przed pomnik wolności. Szczeciński marsz rozpocznie się w południe na Placu Lotników.

Na najbliższe dni planowane są kolejne manifestacje. We wtorek (10 marca) marsz przejdzie ulicami Krakowa. Poprzedzi go Eucharystia sprawowana w Katedrze Wawelskiej.

Poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że w ostatnim czasie w życiu społeczno-politycznym mają miejsce niepokojące sytuacje z których wynikają przesłanki do podejmowania takich inicjatyw.

– Jest taka potrzeba chwili, musimy bronić najwyższych wartości, które dzisiaj w Polsce są zagrożone. Musimy bronić demokracji. O tym zaświadczyły wybory z 16 listopada, wybory samorządowe, które okazało się, że były sfałszowane. Dlatego też chcemy zgromadzić ludzi wokół tego przesłania, aby nie dali się manipulować, aby pilnowali tego, co w Polsce jest najważniejsze, aby pilnowali przede wszystkim swojego głosu wyborczego – powiedział polityk PiS.

Uczestnicy poprzednich marszów, które odbyły się w Nowym Sączu, Kielcach, Bydgoszczy i  Koszalinie, zwracali uwagę, że zagrożona jest nie tylko demokracja, ale także wolność mediów, czego przykładem są wszystkie ataki na Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj