fot. Tomasz Strąg

35. Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę

Już 21 marca odbędzie się Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę, która wyruszy ze Szczecina 20 marca (piątek) o północy. Uczestnicy pielgrzymki spędzą całą sobotę w Częstochowie, gdzie będą modlić się o łaski dla działań na rzecz dzieci nienarodzonych.

Pielgrzymka na Jasną Górę jest wydarzeniem poprzedzającym Marsz dla Życia w Szczecinie. Obrońcy Życia będą modlili się o łaski i siły dla działań na rzecz nienarodzonych dzieci.

Modlitwa rozpocznie się o godzinie 9.30 Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczyć będzie JE ks. bp Jan Wątroba, przewodniczący Rady ds. Rodzin Konferencji Episkopatu Polski. W trakcie Mszy św. odbędzie się złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Swoimi przemyśleniami dotyczącymi obrony życia, a także wychowywania dzieci podzielą się m. in. Jakub Bałtroszewicz, sekretarz generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka, dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia oraz mgr Teresa Król, z-ca redaktora naczelnego miesięcznika „Wychowawca”.

Organizatorzy liczą na to, że wspólny wyjazd i czas spędzony na modlitwie pomoże w duchowym umocnieniu i trwaniu w walce o obronę życia poczętego. Więcej informacji na temat pielgrzymki na stronie szczecińskiej kurii: www.szczecin.kuria.pl.

szczecin.kuria.pl/RIRM

drukuj