fot. PAP/Marcin Bielecki

W Szczecinie odbędzie się konferencja „Biznes, samorząd, rozwój regionalny” w ramach regionalnych konwencji BGK

W czwartek w Hotelu Bukowy Park w Szczecinie odbędzie się konferencja „Biznes, samorząd, rozwój regionalny”. Wydarzenie organizowane jest w ramach regionalnych konferencji Banku Gospodarstwa Krajowego.

Cykl konferencji BGK rozpoczął się już w 2018 r. Były to konferencje – tłumaczył Krzysztof Romianowski, pracownik Biura Rozwoju Rynku Regionalnego BGK – skierowane do jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców, podczas których nasz bank przedstawiał swoje produkty, ale również różne możliwości, chociażby z zakresu budownictwa społecznego czy tematów, które interesują przedsiębiorców – ekspansja zagraniczna czy też dotacje.

Konferencja – podobnie jak rok temu – została objęta honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.

– W tym roku mamy podział na dwa bloki tematyczne dot. bezpośrednio jednostek samorządu terytorialnego. Tutaj w dużej mierze jest mowa o budownictwie społecznym, budownictwie komunalnym oraz kredytach budowalnych. Druga część dot. przedsiębiorców, i tu chociażby mamy przykład miasta Szczecin – temat jest związany z ekspansją zagraniczną i wszelkimi możliwościami banku oraz innych instytucji, które z bankiem kooperują – mówił Krzysztof Romianowski.

Tegoroczna konferencja rozpocznie się o godz. 10:00. Wówczas głos zabiorą Elżbieta Nader, dyrektor regionu zachodniopomorskiego BGK, oraz Włodzimierz Dola, dyrektor Biura Rozwoju Rynku Regionalnego w BGK.

O godz. 10:10 rozpocznie się wykład „Biznes, samorząd, rozwój regionalny”, który wygłosi dr Wojciech Myślecki. O godz. 10:30 dyrektor regionu zachodniopomorskiego BGK przedstawi prezentację na temat regionu zachodniopomorskiego. Następnie odbędą się warsztaty „Odpowiedzialne przywództwo”, które przeprowadzi mjr Rocco Spencer.

Na godz. 11:40 zaplanowano kolejny punkt konferencji. W dwóch salach odbędą się dwa odrębne bloki tematyczne: jeden dla jednostek samorządu terytorialnego, a drugi dla przedsiębiorców. Wydarzenie zakończy lunch o godz. 13.40.

Konferencja w Szczecinie wpisuje się w cykl Regionalnych Konferencji BGK, które organizowane są w wielu miastach Polski.

RIRM

drukuj