Szczecińska prokuratura zajmie się wyjaśnieniem morderstwa Polaka w Berlinie

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie najprawdopodobniej poprowadzi śledztwo w sprawie zamachu w Berlinie – poinformował portal tvp.info.

Polscy prokuratorzy zajmą się przede wszystkim zamordowaniem polskiego kierowcy ciężarówki i kradzieżą pojazdu, którego zamachowiec użył do ataku na jarmark świąteczny. Ta sprawa będzie pod szczególnym nadzorem Prokuratury Krajowej.

Sprawdzane będzie przede wszystkim, w jakich okolicznościach doszło do morderstwa polskiego kierowcy, a także, czy był przypadkową ofiarą, czy też atak został zaplanowany.

Przypomnijmy, co najmniej 12 osób zginęło w poniedziałek wieczorem w Berlinie, gdy ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego w okolicach dworca ZOO.

Niemieckie radio RBB podało natomiast, że kierowca, który skierował ciężarówkę w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie, jest notowanym wcześniej przez policję Pakistańczykiem. Mężczyzna miał przekroczyć niemiecką granicę 31 grudnia 2015 r. w Bawarii.

TVP Info/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl