Niemcy przeciwni islamizacji

Niemcy demonstrują przeciw islamizacji kraju. Ruch zaczyna ogarniać także inne państwa Zachodu. Francja w ciągu trzech lat ma dodatkowo zatrudnić 1400-stu funkcjonariuszy, by koordynować działania wymierzone w dżihadystów. Wczoraj ruszył proces Polki osiadłej w Niemczech, oskarżanej o związki z terrorystami.

25-letnia Karolina R. wychowywała się w polskiej rodzinie osiadłej w Bad Godesberg, dobrej dzielnicy Bonn. Kilka lat temu przeszła na islam w radykalnej wersji salafickiej. Wkrótce wyszła za mąż za bojownika organizacji Państwo Islamskie, walczącego na Bliskim Wschodzie.  Wczoraj ruszył jej proces przed sądem w Duesseldorfie. Za wspieranie dżihadystów grozi jej 10 lat więzienia.

– Kobieta jest oskarżona miedzy innymi o to, że w 2013 roku pojechała do Syrii i przekazała mężowi, a zarazem organizacji Państwo Islamskie, sprzęt video do nagrywania filmów propagandowych. Razem z innymi osobami jest oskarżona o zebranie prawie 11 tysięcy euro i przekazanie ich mężowi.  Istnieje domniemanie, że pieniądze zostały przekazane organizacji Państwo Islamskie – powiedział Andreas Vitek, rzecznik sądu.

Coraz więcej Europejczyków zaczyna dostrzegać zagrożenia związane z islamskim ekstremizmem. Tysiące ludzi wychodzi na ulice w Niemczech, Norwegii czy Danii, by powiedzieć stop ekstremizmowi i terroryzmowi.

Europa stanęła przed kryzysem, spożywa gorzkie owoce zerwania ze swoim dziedzictwem – to dziś jest już widoczne jak na dłoni.

– Walcząc z religią katolicką, mając obsesję na punkcie tego, co jest związane z katolicyzmem wytworzyła pewną próżnię. Jednym z przykrych dziedzictw oświecenia jest wyniszczenie autorytetu religijnego. W to miejsce wchodzą ekstremizmy – dziś mamy wiadomości, że młode Austriaczki, Francuzki wyjeżdżają czy przechodzą na bardzo radykalny islam – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Polskiej Sekcji Organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Także polskie władze przyznają, że problem dotyczy również naszego kraju. Choć mówi się tylko o kilku polskich obywatelach walczących w szeregach Państwa Islamskiego, to prawdziwa skala problemu jest nieznana.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl