Darmowe przejazdy dla uczniów w Szczecinie

Szczecińscy uczniowie od początku nowego roku szkolnego mogą za darmo jeździć komunikacją miejską. Biletu nie muszą kasować ci, którzy uczęszczają do podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Władze stolicy Pomorza Zachodniego zapewniają, że miejski budżet jest przygotowany na takie wydatki. 

 Uchwała rady miasta Szczecin, która weszła w życie 3 września, pozwala na darmowe przejazdy dla wszystkich uczniów, także z liceów, techników i szkół branżowych. To rozszerzenie poprzedniej uchwały, która pozwalała nie kasować biletu dzieciom aż do ukończenia szkoły podstawowej.

 Zastępca prezydenta miasta Marcin Pawlicki uspokaja, że budżet miasta nie został w ten sposób nadwyrężony

 – To dobra inicjatywa radnych miasta. Budżet jest w stanie to udźwignąć. Moje wydziały, czyli zarząd dróg i transportu miejskiego, będą wdrażać to w trybie natychmiastowym. Mam bardzo dużo pozytywnych sygnałów ze strony rodziców, ze strony dzieci, ze strony uczniów, że te pieniążki, które nie będą wydawane na komunikację, będą powiększały budżet domowy o dodatkowe środki wydatkowane na naukę – podkreśla wiceprezydent Szczecina Marcin Pawlicki.

 Uchwała, która pozwalała podróżować nieodpłatnie dzieciom szkół podstawowych, wywołała poruszenie wśród młodzieży szkół średnich oraz gimnazjum.

 – Stąd też podjęto decyzje, że nieodpłatne przejazdy będą dla wszystkich dzieci, bo także dzieci ze średnich szkół traktujemy równo i dzieci szkoły ponadpodstawowej – zaznacza radna miasta Szczecin Małgorzata Jacyna-Witt.

 I jak informuje zarząd dróg i transportu miejskiego, aby skorzystać z darmowych przejazdów każdy uczeń musi mieć szczecińską kartę aglomeracyjną lub kartę rodziny z nadanym uprawnieniem dla bezpłatnych przejazdów. Aby te uprawnienia uzyskać posiadacze karty muszą zgłosić się do punktu personalizacji owych kart.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl