Szczecin: Kandydat ZP na prezydenta chce „strategicznego rozwoju dróg”

Strategiczne projektowanie rozwoju dróg w mieście – zapowiedział we wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański. Wyjaśnił, że chodzi m.in. o budowę dojazdów do mającej powstać zachodniej obwodnicy Szczecina.

„Jeżeli natychmiast nie rozpoczniemy strategicznego, rozumnego projektowania rozwoju dróg w Szczecinie i wokół Szczecina, grozi nam paraliż” – powiedział we wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański.

Dodał, że „niezwykłą szansą” dla miasta jest planowana zachodnia obwodnica Szczecina – ponad 50-kilometrowa droga ekspresowa przebiegająca wzdłuż zachodnich granic miasta.

„Miasto musi tylko zaplanować dojazdy do tej obwodnicy i energicznie do tego (do ich budowy – PAP) przystąpić, czego dotychczas nie robi, a co ja oferuję” – powiedział Bartłomiej Sochański.

Według niego, jest to zadanie, w którym samorząd miasta „musi harmonijnie współpracować z rządem”. W zamyśle Sochańskiego miasto powinno uruchomić „prace planistyczne”, które zapewnią dojazd z miasta do newralgicznych węzłów przy obwodnicy: Dołuje, Dobra, Tanowo, Trzeszczyn i Police. Sochański skrytykował działania obecnych władz miasta, oceniając, że w tej kwestii „nie dzieje się nic”. Dodał, że możliwą przyczyną takiej sytuacji jest podejmowanie decyzji przez pięć struktur organizacyjnych w mieście; według niego należałoby to „uprościć i usprawnić”.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta, będzie dążył do tego, aby „bezpośrednio przy prezydencie powstało biuro zajmujące się strategicznym rozwojem miasta”.

Zachodnia obwodnica Szczecina ma w założeniu stanowić przedłużenie drogi ekspresowej S6 od węzła Goleniów w kierunku zachodnim do węzła Kołbaskowo przy autostradzie A6. Ma się stać elementem transeuropejskiego szlaku transportowego, wpisując się w układ komunikacyjny polskich dróg, ale też niemieckich autostrad A11 i A20. Wybudowanie nowego odcinka drogi ekspresowej ma się przyczynić do powstania obwodnicy miasta na wzór berlińskiego ringu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na początku sierpnia ogłosiła przetarg na koncepcję programową wraz z badaniami geologicznymi dla tej inwestycji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl