Polaris: uprowadzeni polscy marynarze żyją

Pięciu polskich marynarzy uprowadzonych przez porywaczy ze statku „Szafir” żyje – poinformował w niedzielę Polską Agencję Prasową Michał Czerepaniak. Szef firmy Polaris Usługi Morskie, pośredniczącej w zatrudnieniu załogi statku, powiedział, że „Marynarze są cali i zdrowi”.

Czterech oficerów i jeden marynarz zostało uprowadzonych w nocy z czwartku na piątek ze statku u wybrzeży Nigerii. 11 pozostałych członków załogi uniknęło jakiejkolwiek szkody; są bezpieczni.

„Uprowadzeni marynarze są cali i zdrowi” – poinformował Michał Czerepaniak. Jak dodał, na tę chwilę nie ma dalszych informacji w tej sprawie.

Śledztwo w sprawie porwania polskich marynarzy prowadzi od piątku Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie.

Służby państwowe otoczyły opieką rodziny członków załogi, deklarując wszelką pomoc, w tym opiekę psychologiczną. W kontakcie z rodzinami pozostają urzędy wojewódzkie.

MSZ jest w kontakcie z władzami nigeryjskimi.

Spółka Euroafrica, do której należy „Szafir”, w komunikacie prasowym poinformowała w piątek m.in., że statek „został zaatakowany z dwóch łodzi przez uzbrojonych piratów, w odległości ok. 35 mil morskich od wybrzeży Nigerii”. (…) „Pomieszczenia załogi zostały splądrowane, po czym piraci opuścili statek” – podkreślono.

Armator jest w kontakcie z załogą statku.

Załoga pochodzi z województw: zachodniopomorskiego oraz pomorskiego.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl