Rusza akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

Po raz 22. rusza akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Caritas rozprowadzi w tym roku trzy miliony świec, które staną na wigilijnych stołach. W tym roku akcji przyświeca hasło: „Głodni Miłosierdzia”.

Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą m.in. na dożywianie oraz letni wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin. Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska, zwraca uwagę, że co 10. dziecko w Polsce jest dotknięte skrajną biedą. To oznacza, że otrzymuje tylko jeden posiłek w ciągu dnia.

Wyżywienie, edukacja i wypoczynek – temu, w miarę możliwości, ma zaradzić „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Środki z tego dzieła są przeznaczane głównie przez świetlice socjoterapeutyczne ale też poprzez parafialne zespoły Caritas właśnie na dożywianie, na pomoc w edukacji i na pomoc w wyjazdach wakacyjnych. Tylko w roku obecnym w Polsce na wakacje, dzięki temu dziełu, wyjechało 40 tys. dzieci, a 50 tys. dzieci otrzymało szkole wyprawki. Również bardzo wiele dzieci odbiera w szkole dożywianie – powiedział Paweł Kęska.

10 groszy ze sprzedaży każdej świecy trafia do dzieci z zagranicy. W tym roku wsparciem zostaną objęci najmłodsi uchodźcy z Syrii i Iraku. Tegoroczna akcja już po raz 16. ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas biorą w niej udział Diakonia Kościoła Luterańskiego i Reformowanego oraz ELEOS Kościoła Prawosławnego.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl