fot. PAP/Marcin Bielecki

Atak na księdza w Szczecinie. Pobity kapłan: Cały czas jest agresja na Kościół. To jest szatańska robota

W niedzielę trzech mężczyzn napadło w zakrystii na księdza prał. dr. Aleksandra Ziejewskiego, proboszcza i kustosza Bazyliki św. Jana Chrzciciela. Domagali się ornatów, by odprawić Mszę św. i w ten sposób dokonać świętokradztwa. Zaatakowani zostali też zakrystianka i kościelny. Sprawców zatrzymała policja.

Do brutalnego zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 17.00. Trzech sprawców w wieku od 27 do 53 lat zaczęło awanturować się w zakrystii bazyliki.

– Dokładnie o godz. 17.32 zakrystianka zadzwoniła do mnie i powiedziała, że trzech nieznanych mężczyzn weszło do zakrystii i się awanturuje: chcą brać ornat, bo oni będą odprawiali Mszę[…]. Mówiła: „Niech ksiądz proboszcz przyjdzie, ponieważ nie daję sobie z nimi rady”. Zszedłem, było trzech mężczyzn, jeden stał na zewnątrz, dwóch wewnątrz. Jeden udawał, że się modli, prawdopodobnie wziął z szuflady różaniec. Poprosiłem, aby wyszli, bo to nie jest miejsce dla nich. Nie chcieli opuścić pomieszczenia, zaczęli coś mówić. Wskazałem: „Proszę pana, proszę wyjść”. Rozsierdził się, zaczął atakować zakrystiankę, popchnął ją kilka razy i uderzył mnie. Kościelny, który chciał mnie bronić otrzymał też kilka ciosów, ma rozbite wargi, zszywane. Mnie uderzył kilka razy jak się broniłem, widział, że jestem już cały zalany krwią, rozciął mi z 5 cm na twarzy. Udało mi się otworzyć drzwi od bazyliki i krzyknąłem: „Napad. Wzywajcie policję!”. Wtedy poszli. Ten mężczyzna strasznie przy tym bluzgał, różaniec owinął na rękę i tym różańcem silnie mnie uderzył – relacjonował ks. prał. dr Aleksander Ziejewski, proboszcz i kustosz Bazyliki św. Jana Chrzciciela. 

Proboszcz szczecińskiej parafii oraz kościelny zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ks. prał. dr Aleksander Ziejewski pytany o powody takich aktów agresji na duchownych odpowiedział, że „cały czas jest agresja na Kościół”. To jest szatańska robota – dodał proboszcz Bazyliki św. Jana Chrzciciela.

Sprawców zatrzymała policja. Funkcjonariusze ustalają okoliczności i przebieg zdarzenia.

„W niedzielę około godz. 17.50 otrzymaliśmy zgłoszenie, że do zakrystii weszło trzech nieznanych mężczyzn. Zostali stamtąd wyproszeni, ale nie chcieli opuścić pomieszczenia. Jeden z nich uderzył w twarz proboszcza i kościelnego” – zaznaczył w rozmowie z PAP sierż. Paweł Pankau, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Mężczyźni byli już wcześniej notowani przez policję.

***

W Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie od 3 sierpnia w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 odmawiany będzie Męski Różaniec [czytaj więcej]. Męski Różaniec to modlitwa w intencji naszej Ojczyzny i miasta, za nasze rodziny, o ochronę dzieci przed demoralizacją i w intencjach mężczyzn. Inicjatywa będzie rozpoczynać się Mszą świętą w Bazylice. Następnie uczestnicy wyruszają z modlitwą różańcową (marsz chodnikami, w małych grupach), docierając do miejsca docelowego, które zostanie podane na zakończenie Mszy świętej.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl