fot. wikipedia.org

Dar Młodzieży, ORP Kormoran i inne atrakcje na Światowych Dniach Morza w Szczecinie

Już za kilka dni w Szczecinie rozpoczną się Światowe Dni Morza – największe święto morskie Narodów Zjednoczonych. Wśród licznych atrakcji, przygotowanych specjalnie na tę okazję, mieszkańcy Szczecina będą mieli możliwość zwiedzić historyczny Dar Młodzieży odbywający Rejs Niepodległości dookoła świata – informuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W środę do Szczecina oprócz zagranicznych delegacji przyjadą uznani w środowisku międzynarodowym eksperci związani z branżą morską reprezentujący organizacje międzynarodowe, biznes i świat nauki. Nie zabraknie też przedstawicieli polskiej gospodarki morskiej.

Jednak Światowe Dni Morza to przede wszystkim święto ludzi morza.

13 czerwca na szczecińskiej Łasztowni będzie miał miejsce Festyn Morski – wydarzenie dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Obok Miasteczka Portowego pełnego gier i zabaw, zarówno w wodzie, jak i na lądzie będzie można skorzystać z Mobilnego Centrum Edukacyjnego i Morskiego Centrum Edukacyjnego przybliżającego tajniki morza m.in. przez interaktywne wycieczki po portach.

Po raz pierwszy do Szczecina zawinie ORP Kormoran – najnowocześniejsza jednostka Marynarki Wojennej. Nie zabraknie także rejsu po Odrze statkiem Penne Queen. Dla wielbicieli lądu przewidziana jest także strefa pokazów kulinarnych, degustacja dań rybnych oraz możliwość zwiedzania Szczecina z przewodnikiem.

Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z Międzynarodową Organizacją Morską (IMO), organizacją wyspecjalizowaną ONZ.

Szczegółowy program i wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Światowych Dni Morza 2018 (http://worldmaritimedaypoland.org/pl) oraz na stronie głównej MGMiŻŚ (http://mgm.gov.pl).

 

PAP/RIRM

drukuj