Gdański Marsz dla Życia i Rodziny

Pod hasłem „O godności rodziny” przez Gdańsk przejdzie IV Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez środowiska katolickie archidiecezji gdańskiej.

Marsz rozpocznie się koncertem zespołu muzycznego AMDG na pl. Solidarności o godz. 15:00. Przewidziane jest także wystąpienie obywatela Francji, który wygłosi świadectwo dot. tamtejszych manifestacji w obronie rodziny. Następnie o 15:30 nastąpi „radosne przejście ulicami Gdańska w okresie oczekiwania na uroczystość kanonizacyjną”. Uczestniczy zakończą marsz przed Bazyliką Mariacką.

„Przynieśmy ze sobą kolorowe chusty, którymi będziemy machać. Dajmy do rąk naszych dzieci papieskie i polskie chorągiewki, które na pewno są w naszych domach. To będzie radosny marsz z okolicznościowymi balonikami!” – zachęca Komitet Organizacyjny Marszu.

– Zapraszamy na marsz nie tylko gdańszczan, ale wszystkich z Pomorza – całe rodziny, bo taka jest tradycja. To marsz, który wyraża naszą radość, że żyjemy w rodzinach. Marsz promuje wartości: małżeństwa, rodziny, dobrego wychowania – te, które są w obecnym czasie tak mocno atakowane. Zachęcamy, by przyjść z polskimi flagami narodowymi, symbolami poszczególnych środowisk, które tam będą uczestniczyły, do których należymy – czy to Akcja Katolicka, czy to Neokatechumenat, czy Caritas – mówi Antoni Szymański, socjolog, członek Komisji do Spraw Rodzin przy Episkopacie Polskim.

Z IV Marszem dla Życia i Rodziny związana jest sobotnia debata „Obrona rodziny we Francji, gender w Polsce i co dalej?”.

RIRM

drukuj