PAP/Szymon Łabiński

Jarosław Kaczyński jeździ po Polsce, promując Polski Ład

Wicepremier Jarosław Kaczyński w ramach promocji Polskiego Ładu odwiedził w niedzielę Rypin w województwie kujawsko-pomorskim.

Ogłoszony prawie dwa miesiące temu nowy program PiS powoli nabiera kształtu. W tym samym czasie politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w kraj i przekonują, że Polski Ład będzie dobry dla wszystkich. W niedzielę swoje spotkania rozpoczął wicepremier Jarosław Kaczyński. Pierwszym punktem jego podróży był Rypin w województwie kujawsko-pomorskim.

– Powiat rypiński to powiat typowo rolniczy ze wspaniałymi jeziorami, przyrodą, a także ze wspaniałymi mieszkańcami. Powiat liczy 43 tys. mieszkańców. Jest to bardzo piękny region – mówił Jarosław Sochacki, starosta powiatu.

Do właśnie takich miejsc jak Rypin docierają państwowe środki, aby dać im szansę na dogonienie większych miast. Służy temu między innymi program rozwoju obszarów wiejskich.

– Wcześniej nieosiągalny dla miast i miasteczek do 100 tys. Miasto Rypin mogło wyremontować targowiska. To tam kupujemy produkty od rolników, kupujemy produkty eko bezpośrednio, napędzając polską gospodarkę, polskie produkty – podkreślał burmistrz Rypina, Paweł Grzybowski.

Aby takie miejsca jak powiat rypiński, których w Polsce jest bardzo dużo, rosły w siłę, potrzeba dodatkowych środków i programów wspierających rolnictwo. Takie zapisy znajdują się w Polskim Ładzie. To m.in. poprawa relacji na linii rolnik-przedsiębiorstwo i rolniczy handel detaliczny – wskazał wicepremier Jarosław Kaczyński.

– W końcu chcemy wprowadzić ubezpieczenia dla upraw i hodowli od rożnych niespodziewanych wydarzeń, klęsk żywiołowych, a także gwałtownych spadków cen – powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że dzięki zmianom, które mają zajść w Polsce, stajemy przed szansą, by być silnym europejskim krajem.

– Wielkim momentem dla Polski będzie ta chwila, kiedy przestaniemy być tymi, którzy są prominentami środków europejskich, a zaczniemy być płatnikiem netto, czyli raczej tymi, którzy więcej dają, a mniej dostają ze wspólnej kasy europejskiej – podsumował Jarosław Kaczyński.

Dziś Jarosław Kaczyński spotkał się jeszcze z mieszkańcami Mławy w województwie mazowieckim. Wicepremier jeszcze w tym miesiącu ma spotkać się z mieszkańcami innych miast, by rozmawiać o nowym programie.

TV Trwam News

drukuj