fot. PAP/EPA

Prezes PiS: Lepiej być zadłużonym, czy dokonywać cięć w budżecie, niż być okupowanym

Mówiłem wielokrotnie, że lepiej być zadłużonym czy nawet zostać zmuszonym do dokonywania cięć w budżecie w innych dziedzinach, niż być okupowanym – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że ten, kto widział to, co dzieje się obecnie na Ukrainie, nie ma co do tego wątpliwości.

W wywiadzie dla Polskiego Radia i TVP Info prezes PiS został zapytany, w jaki sposób wojna w Ukrainie odbije się na sytuacji gospodarczej Polski. Kaczyński zaznaczył że „zbrojenia – w szczególności, jeżeli ich elementem jest także własna produkcja – są elementem rozwoju”.

„To też trzeba brać pod uwagę, ale obciążenia są oczywiste. Mówiłem wielokrotnie, że lepiej być zadłużonym, czy nawet zostać zmuszonym do dokonywania cięć w budżecie w innych dziedzinach, niż być okupowanym” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Zdaniem prezesa PiS, „ten, kto widział to, co dzieje się na Ukrainie, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości”.

Zaznaczył, że rządowi PiS jak dotąd udawało się doprowadzić do intensywnego rozwoju kraju mimo trudnych warunków, jakie stanowiła m.in. pandemia COVID-19.

„Dzisiaj te wydatki związane z wojną – jeżeli wziąć pod uwagę ogromne skutki wojny w dziedzinie ekonomicznej i konieczność wsparcia przedsiębiorstw, także obywateli, w różnych kwestiach – są ogromne i jakoś sobie dajemy radę” – powiedział polityk.

Przyznał, że „to nie jest tak, że mamy nieograniczone możliwości”.

„To jest dzisiaj priorytet. Jak płoną lasy, to nie czas ratować róże. Przyszło nam żyć w takich czasach. Bardzo bym chciał, żeby tych czasów nie było, ale na zdrowy rozum już w latach 90. można było sobie wyobrazić – tu się pochwalę, że należałem do tych, którzy sobie wyobrażali – że takie czasy mogą przyjść” – wskazał Jarosław Kaczyński.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl