PiS świętowało 11 listopada w Krakowie

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w piątek w Krakowie obchody 11 listopada. Rozpoczęła je Msza św. w katedrze na Wawelu. W uroczystościach wzięli udział m.in. premier Beata Szydło, prezes Jarosław Kaczyński, a także marszałkowie Sejmu i Senatu.

Po Mszy św. politycy PiS oddali hołd marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz Lechowi i Marii Kaczyńskim, spoczywającym w kryptach Katedry Wawelskiej.

Ze Wzgórza Wawelskiego uczestnicy uroczystości przeszli do hali Towarzystwa „Sokół” przy ul. Piłsudskiego, gdzie przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Musimy patrzeć także na tych, których jeszcze pośród nas nie ma, aby ich było jak najwięcej. Musimy dążyć do zwycięstwa, do trwałego zwycięstwa – do takiej sytuacji, w której będzie można powiedzieć: „jest Polska niepodległa, będzie Polska niepodległa, będzie niepodległy wielki naród polski” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Z kolei premier Beata Szydło przypomniała, że 16 listopada minie rok od udzielenia wotum zaufania rządowi PiS. To nie był łatwy rok. Był to czas w którym dużo zrobiliśmy, jednak mamy poczucie, że można zrobić jeszcze więcej – powiedziała szefowa polskiego rządu.

– Tak jak wolność nie jest dana raz na zawsze, i to zwycięstwo nie jest dane raz na zawsze. Musimy pamiętać o tym, że każdego dnia, kiedy podejmujemy nasze działania, musimy mieć poczucie tego, że nadal jesteśmy biało-czerwoną drużyną i że ta biało-czerwona drużyna idzie dalej do przodu, że będzie zwyciężać. Przed nami są ogromne wyzwania, reformy, zmiany, które przeprowadzamy tutaj w Polsce, ale też i najpoważniejsze wyzwanie, które przed nami stoi: uporządkowanie spraw w Europie – mówiła premier.

Krakowskie obchody święta niepodległości zakończyły się koncertem patriotycznym.

RIRM

drukuj