fot. PAP/Wojtek Jargiło

J. Kaczyński: Nie jesteśmy świętą partią, zdarzają nam się nietrafione nominacje

Prawo i Sprawiedliwość nie jest świętą partią; zdarzają się pewne nietrafione nominacje, ale zdecydowanie reagujemy – podkreślił w piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

„My nie jesteśmy partią świętych. Zdarzają się różne rzeczy i na to reagujemy bardzo zdecydowanie” – powiedział w piątek w TVP Info Jaroslaw Kaczyński. Podkreślił też, że pomimo pewnych nietrafionych nominacji, PiS wyciąga z tego wnioski.

„Natomiast nasi przeciwnicy, jeśli ktoś ma jakieś zarzuty karne, to nie tylko nie wyciągają z tego wniosków, ale słyszeliśmy chociażby wczoraj, że dziennikarz za sam fakt zadania pytania niewygodnego o tę właśnie sprawę ma być w przyszłości, kiedy przyjdą rządy PO, odpowiednio finansowo, surowo ukarany. Ale od kar finansowych do penalnych już niedługa droga” – zaznaczył lider PiS.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego to dobry przykład jak będzie wyglądać Polska, gdy wygra opozycja.

„To będzie Polska nie tylko załamania się polityki rozwoju i społecznej, ale także (to pokazuje) jak będzie wyglądała praworządność i demokracja. Wprost zapowiadają, że demokrację zlikwidują, bo skoro opozycja ma być unicestwiona – mówię o PiS – to znaczy, że demokracji nie będzie. A wolność słowa będzie wyglądać tak, że dziennikarz już nie tylko będzie się bał czegoś napisać, ale zadać odpowiednie pytanie” – dodał.

Odnosząc się do sprawy nagrań Sławomira Neumanna powiedział, że pokazują one prawdę o „tamtej stronie”, ale również o polskich sądach.

„Trzeba je zreformować. Tu natrafiliśmy na ogromne kłopoty.(…) To rzeczywiście do końca się nie udało. Jest to trudny proces, bo niezawisłości sądów w żadnym wypadku naruszać nie można, ale jesteśmy przekonani, że i tę przeszkodę zdołamy sforsować w kolejnej kadencji. Potrzebne nam jest społeczne poparcie” – powiedział Jarosław Kaczyński.

PAP

drukuj