Węgry przeciwko kwotom osiedlania migrantów

Premier Węgier zapowiada dalszą walkę przeciw obowiązkowym kwotom osiedlania uchodźców. Nie będzie już jednak próbował zmieniać konstytucji. W połowie grudnia w Brukseli odbędzie się szczyt szefów rządów, gdzie kwestia imigracji ma być głównym punktem obrad.

Premier Viktor Orban zapowiedział, że jego kraj będzie walczył  przeciw obowiązkowym kwotom osiedlania uchodźców   mając do dyspozycji obecny tekst konstytucji.

,,Teraz musimy przeanalizować obecny tekst węgierskiej konstytucji, który jest niejednoznaczny w kwestii migracji, i dysponując nim, podjąć walkę w Brukseli” – wskazał polityk.

Zdaniem szefa rządu w Budapeszcie jego gabinet ma dwie możliwości.

„Albo pogodzimy się ze współczesną wędrówką ludów i wtedy zostaniemy zalani, a zbudowane przez nas bezpieczeństwo wyparuje, wzrośnie zagrożenie terrorystyczne, albo powstrzymamy imigrację w Europie  i obronimy interesy Węgier i Węgrów” – mówił Wiktor Orban.

Zaznaczył, że wobec tego w najbliższych tygodniach i miesiącach rząd musi kontynuować walkę o powstrzymanie imigracji i w tej sprawie nie może liczyć na opozycję. Jak przypomniał, 2 października odbyło się referendum, w którym ponad 3,3 mln osób „powiedziało nie migracji”. Referendum było nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl