fot. PAP/Paweł Supernak

Prezes J. Kaczyński o nieudzieleniu wotum zaufania rządowi M. Morawieckiego: Taka jest polityka, rządy się zmieniają

Taka jest polityka, nic nadzwyczajnego w tym nie ma, rządy się zmieniają –  powiedział w poniedziałek w Sejmie prezes Prawa i Sprawiedliwości,  Jarosław Kaczyński, pytany czy jest rozczarowany nieudzieleniem przez Sejm wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego.

Sejm w poniedziałkowym głosowaniu nie udzielił wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1734231587900867070

Teraz inicjatywę w sprawie wyboru premiera i rządu przejmie Sejm. Kandydatem większości, którą mają Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica, na to stanowisko jest Donald Tusk.

Prezes PiS został zapytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy jest rozczarowanym tym głosowaniem.

„Proszę Państwa, taka jest polityka. Nic nadzwyczajnego w tym nie ma. Rządy się zmieniają” – odparł Jarosław Kaczyński.

„Teraz jest tylko pytanie, na czym ta zmiana będzie polegała? Z zapowiedzi wynika, że będzie to wyglądało tak, że będzie koniec polskiej demokracji” –  podkreślił prezes PiS.

Ale – jak dodał – mamy nadzieję, że jednak tak nie będzie”.

W pewnym momencie do prezesa Jarosława Kaczyńskiego podszedł lider AgroUnii, poseł Koalicji Obywatelskiej, Michał Kołodziejczak, który zapytał go, czy wyciągnie konsekwencje za przywóz zboża do Polski z Ukrainy.

„Najpierw wobec pana wyciągniemy konsekwencje” – odparł prezes Jarosław Kaczyński.

Pytany, czy wywalczył Polskę marzeń, prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że Polska jego marzeń to Polska bez polityków, którzy będą działali na rzecz obcych państw.

Na pytanie, czy chciałby przekazać komuś władze w partii i do kiedy będzie szefem PiS Jarosław Kaczyński odparł, że „jest statut partii i będzie wszystko zgodnie ze statutem”.

Na pytanie dziennikarza, czy pogratuluje Donaldowi Tuskowi, który prawdopodobnie zostanie nowym premierem, Jarosław Kaczyński odparł: „Pan chyba żartuje”.

Podczas poniedziałkowych obrad Sejmu posłowie przejdą do wyboru premiera w drugim kroku konstytucyjnym. Wówczas odbędzie się dyskusja, a następnie głosowanie nad wyborem premiera.

We wtorek o godzinie 10.00 nowy Prezes Rady Ministrów przedstawi program działania oraz skład rządu wraz z wnioskiem w sprawie wyboru Rady Ministrów. Według harmonogramu głosowanie odbędzie się o godz. 16.00.

Sejm wybiera Prezesa Rady Ministrów oraz proponowanych przez niego członków Rady Ministrów bezwzględną większością głosów w obecności, co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl