fot. PAP/Mateusz Marek

Premier RP udał się do Portugalii na nieformalny szczyt UE

Premier Mateusz Morawiecki weźmie dziś udział w szczycie społecznym i nieformalnym spotkaniu przywódców państw unijnych. Premier udał się do Portugalii. W rozmowach ma wskazywać, że polski model społeczny jest skoncentrowany wokół rodziny oraz głośno zamanifestować sprzeciw wobec rajów podatkowych.

– Zmieniliśmy zasadniczo podejście do rodzin. Chcemy się tym pochwalić i pokazać, jak szybko poprawiliśmy los rodzin mniej zamożnych,  uposażonych, jak podnieśliśmy możliwości podejmowania pracy oraz kwalifikacji, co doprowadziło do spadku bezrobocia na praktycznie i faktycznie najniższy poziom w Unii Europejskiej. Wystarczy popatrzeć na dane Eurostatu. Nasz model społeczny, jaki chcemy pokazać, będzie na pewno bardzo wysoko na sztandarach. Sprawiedliwość społeczna, bo przecież jedziemy, żeby dyskutować głównie o tym, to także sprawiedliwy system podatkowy oraz eliminacja rajów podatkowych, nie tylko tych poza UE, ale także wewnątrz Wspólnoty. Ja o tym mówię coraz głośniej i cieszę się, że OECD, a ostatnio nowa amerykańska administracja dostrzega ten problem coraz mocniej, że raje podatkowe poprawiają los najbogatszych – mówił Mateusz Morawiecki.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl