fot. PAP/Vladyslav Musiienko

Rosjanie nie ustają w atakach wymierzonych w Ukrainę

Rosjanie kontynuują bombardowania Ukrainy. Ostatniej nocy w kierunku ukraińskiej stolicy wystrzelono rakiety balistyczne dalekiego zasięgu i drony Shahed. We wtorek prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, spotka się z prezydentem USA, Joe Bidenem.

Ostatnia noc była niespokojna dla mieszkańców Kijowa. Ponownie zawyły syreny alarmowe. Rosjanie wystrzelili w kierunku stolicy rakiety balistyczne  dalekiego zasięgu. Atak był zaskoczeniem.

– Najpierw nic nie słyszeliśmy, było cicho, w nocy spaliśmy. Potem gdzieś nastąpił wybuch. Boso i prawie nago wybiegliśmy z pokoju, aby się schować – mówiła jedna z mieszkanek Ukrainy.

Osiem rakiet udało się zestrzelić, ale odłamki, które spadły w okolicy, spowodowały ogromne straty.

– Po prostu nie wiem, co z tym zrobić. Może jakoś wzmocnię to, co zostało z domu, będę musiał przerobić dach – powiedział jeden z Ukraińców.

Poszkodowani wymagali pomocy medycznej. Walki trwają też na lewym brzegu Dniepru. Ukraińskie wojska posunęły się do przodu, lecz aby wygrać wojnę, potrzebują ciągłej pomocy militarnej.

Tutaj pojawił się problem, bo amerykański Senat nie osiągnął porozumienia w sprawie pakietu pomocy dla Ukrainy. W ciągu ostatniego miesiąca do Stanów Zjednoczonych przybyło kilka delegacji z Kijowa, by lobbować za przyjęciem pakietu, jednak rozmowy ciągle kończą się fiaskiem. Apel wystosował także sekretarz obrony USA, Lloyd Austin.

– Prezydent Biden wyznaczył jasny cel. Stany Zjednoczone chcą wolnej i suwerennej Ukrainy, która będzie w stanie się dziś obronić i odstraszy kolejną rosyjską agresję w przyszłości – oznajmił Lloyd Austin.

Republikanie pozostają nieugięci i żądają dodania do projektu zapisów dotyczących polityki migracyjnej. We wtorek do Stanów Zjednoczonych uda się Wołodymyr Zełenski. W planach ukraińskiego prezydenta są spotkanie z Joe Bidenem i wystąpienie w Senacie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl