W. Janczyk: Przyszłoroczny budżet nie jest zagrożony

Budżet na przyszły rok nie jest zagrożony – zaznacza wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Przedstawiciel resortu finansów odniósł się do ocen opozycji parlamentarnej w sprawie trybu głosowania nad projektem ustawy budżetowej na 2017 rok.

Opozycja podnosi, że posiedzenie Sejmu, które odbyło się w Sali Kolumnowej było nielegalne, a budżet w ogóle nie został uchwalony.

Wiceszef resortu finansów podkreśla, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński podjął słuszną decyzję przenosząc obrady z sali plenarnej okupowanej przez opozycję.

Teraz domagają się zwołania kolejnego posiedzenia Sejmu i powtórzenia głosowań.

– W moim odczuciu nie ma tutaj zagrożenia, tym bardziej, że posłowie opozycji zostali zaproszeni na Salę Kolumnową. Nie chcieli z tego zaproszenia skorzystać, byli natomiast zawiedzeni i rozczarowani tym, że nie będą siłą usuwani z parlamentu, bo na to liczyli. Chcieli opinii publicznej i opinii międzynarodowej dostarczyć takie obrazki przed świętami. To był ich zamysł, dlatego zastosowanie łagodnego sposobu rozwiązania tematu zaskoczyło ich do tego stopnia, że nie byli w stanie przyjść na salę obrad i brać udziału w głosowaniu, czego nikt nikomu nie zabraniał – akcentuje Wiesław Janczyk.

To pierwszy budżet w całości przygotowany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ustawa budżetowa ma być rozpatrywana przez izbę wyższą parlamentu na kolejnym posiedzeniu.

Jeśli Senat nie wniesie poprawek do projektu ustawy, to trafi on do prezydenta.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl