fot. PAP/Adam Warżawa

J. Gowin: Program wyborczy PiS będzie koncentrował się wokół gospodarki

Po licznych programach socjalnych teraz Prawo i Sprawiedliwość ma postawić na rozwój. Wokół gospodarki będzie koncentrował się program wyborczy partii na kolejne cztery lata – zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Według polityków Zjednoczonej Prawicy, listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości skupiają najsilniejszych polityków obozu. To „listy śmierci” – podkreśla Jarosław Gowin.

– Listy śmierci to są takie, na których każdy rywalizuje o mandat. Nie ma poza jedynkami pewniaków i nikt nie może czuć się bezpiecznie – mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Zdaniem wicepremiera pewniakiem nie jest także większość konstytucyjna. Prawo i Sprawiedliwość musi powalczyć nawet o samodzielną większość. Dlatego duże znaczenie ma kampania wyborcza i program na następne 4 lata. W tej kadencji dużo uwagi poświecono programom społecznym. To, co teraz ma być najważniejsze, to rozwój – podkreśla Jarosław Gowin.

– Teraz musimy zadbać o to, żeby istniały długofalowe źródła wzrostu gospodarczego zapewniające pieniądze na finansowanie tych programów. Przyszła kadencja to powinno być stymulowanie rozwoju gospodarczego i naprawa instytucji państwowych – powiedział polityk.

Szczegółowy program Zjednoczonej Prawicy pojawi się na początku września, ale już teraz Jarosław Gowin zadeklarował m.in. reformę Polskiej Akademii Nauk.

TV Trwam News/RIRM

drukuj