Idźmy do posłów!

Rząd chce podwyższyć opłaty koncesyjne za używanie częstotliwości radiowych i na nadawanie cyfrowe. Widać wyraźnie, że Sejm jest kontrolowany przez władzę. Wprowadzenie takich rozwiązań planują posłowie i rząd. Opłaty za koncesję i koszty nadawania mają wzrosnąć nawet do 300 mln zł.

To ma być regulowane rozporządzeniem rządu. W konsekwencji niektórym będą przyznawane opłaty mniejsze, innym wyższe. Widzimy, że jest to uderzenie w Radio Maryja i TV Trwam. Nas nigdy nie będzie stać na takie opłaty. Będziemy eliminowani. Jest to likwidowanie wolności słowa, wolnych mediów, pójście w kierunku totalitaryzmu.

Co robić? Absolutnie zapamiętać posłów, którzy to robią. A robi to PO i PSL, nie mówię już o lewicy. Zapamiętajcie tych posłów. Będą wybory. Nie można wybierać powtórnie ludzi szkodzących Polsce i wolności.

Oni chcą zrobić to bardzo szybko. A nas nie będzie nas stać na takie opłaty. Doprowadzi to do sytuacji, że Radio Maryja przestanie istnieć, przestanie istnieć TV Trwam. My utrzymujemy się jedynie z datków ludzkich. To nie są duże pieniądze.

Jeszcze raz prosimy, jeżeli zależy wam na tym, by radio i telewizja istniały – telefonujcie do nich, idźcie, rozmawiajcie. Mówią, że są ludźmi wierzącymi. Chodzą do Kościoła. Niech nie likwidują wolności w Polsce. Niech nie likwidują wolnego słowa. Telefonujcie do nich i zapamiętajcie na najbliższe wybory. Takich ludzi nie można wybierać.

To jest coś dramatycznego. Proszę zobaczyć wszystko jest robione po cichu. Gdyby ludzie, którzy stoją po stronie prawdy tego nie wychwytywali przeszłoby niezauważone. To jest absolutnie uderzenie w Radio Maryja i TV Trwam. Proszę popatrzeć kiedy to jest robione? Po tym, jak cały Episkopat po raz trzeci stanął po stronie TVTrwam. Stanął po stronie wolności słowa.

To jest dramatyczne, kto zapłaci 300 mln? Tylko rekiny mogą zapłacić, ale one na pewno otrzymają zniżkę. Specjalnie dla nich będzie jakieś zarządzenie, rozporządzenie rządu. Widzimy co się dzieje. Jak powiedział ks. bp. Antoni Pacyfik Dydycz: rządz kontroluje Sejm i steruje Sejmem, a to już nie jest demokracja. W kazaniu na Jasnej Górze – o które tak się denerwowali – powiedział prawdę. Myślę, że to kazanie warto odsłuchać, jest na stronie Radia Maryja i warto je innym przekazywać. To było rzeczywiście w imieniu Narodu polskiego. Ktoś powiedział za nas, za tych którzy nie mogą mówić.

Co robić? Myślę, że trzeba zorganizować manifestację, nie czekać na wiosnę. Trzeba zaprosić całą Polskę.  Działania rządu uderzają we wszystkich. Razem z PSL uderzają m.in. w rolników. PSL mianuje się partią ludowców. Mówią, że mają tradycję itd. ale robią to samo co Platforma. Robią to z PO. To może być na rękę lewicy także po to, żeby zamknąć usta.

Przy okazji ogromnie dziękuję księdzu misjonarzowi w Afryce. Dziękuje tym, którzy cały czas stoją pod Krajową Radą. Dziękujemy! Kochani Warszawiacy wpierajcie tych ludzi. Oni tam stoją – bardzo dzielnie – w obronie telewizji. Oczywiście Krajowa Rada sobie z tego kpi.

Powiedziałbym: ludzie zastanówcie się co wyprawiacie. Wy też staniecie na sądzie ostatecznym i co wtedy będzie?  Bardzo wyraźne widać co robi Jan Dworak. Przypominam, że to katolik. Także z nim rozmawiajcie i z Krajową Radą. Zwróciłbym się do tatusia pana Lufta. Może przemówi do syna.  Rozumiem, że pan  Luft który jest w Krajowej Radzie jest dorosły ale dowiedziałem się, że tata uczy w seminarium archidiecezjalnym, medycyny pastoralnej. Proszę zwrócić się do syna i powiedzieć: synu, co wyprawiasz?

Może rodzina zwróci się do tych członków Krajowej Rady, ale także do posłów, senatorów, do rządzących. Absolutnie jest to uderzenie w Radio Maryja, żeby nas zamknąć, bo nie damy rady zapłacić takich pieniędzy. Ledwo przędziemy, tyle jest opłat. Musimy utrzymać 130 stacji w Polsce, utrzymać radio, uiścić wszystkie opłaty satelitarne.

Proszę Państwa niektórzy słuchacze  np. z zagranicy czy z Ameryki, czy z Kanady mają błędne wyobrażenia. Myślą, że ludzie bardzo dużo dają na radio. Tymczasem do wielu rzeczy dopłacamy. Opłaty za stację uiszcza jedynie Chicago. Do innych musimy dopłacać.

Nad Europą są satelity i dzięki nim sygnał dochodzi do wielu ludzi. Do Ameryki przesyłamy internetem. Mówię o tym dlatego, że sytuacja jest naprawdę trudna. Oni robią to celowo. Najpierw podwyższą opłaty. Później wybranych będą ewentualnie rozporządzeniami zwalniać z tych opłat. To analogiczna sytuacja do tej w jakiej znalazła się Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Przyszli do rządu i odebrali wszystkim dotacje na rozwój uczelni. A później się okazało, że dotacje odebrali tylko nam.

Odpowiedzialna jest za to minister Kudrycka. Trzeba zapamiętać tę osobę. Ona szkodzi rozwoju nauki. Pochodzi gdzieś z Kolna. Tatuś był I sekretarzem PZPR. Jak jeździła do Rzymu to korzystała z pomocy księży, żeby tam zbierać różne materiały. Do Kościoła potrafią przychodzić, po pomoc, żeby przeżyć, otrzymać mieszkanie.  Wiem kto jej pomagał. Oni tak robią.

Podobnie było podczas stanu wojennego. Niektórzy byli utrzymywani przez parafie, księży. Później jak się skończyły trudne czasy uderzali w Kościół, w księży. Zapamiętajmy te nazwiska.

Kochani będą wybory i wy katolicy, ludzie uczciwi pamiętajcie mówcie innym. Mówcie innym co robi ta Platforma, co robi PSL. Już nie będę mówił o innych ugrupowaniach tych, które występują przeciwko ludziom wierzącym, przeciwko Kościołowi, przeciwko cywilizacji chrześcijańskiej.

Przeciwko tym, czym Polska żyła przez tysiąc lat. To jest dramatyczne.

Swoim rodzinom, wszystkim którzy na nich głosowali mówcie o tym co robią.  Mówcie co robią ze Służbą Zdrowia. Chory człowiek musi czekać pół roku, albo i więcej na badania, albo zabieg. Zamiast szybko znaleźć chorobę i ja wyleczyć  sprawa się przeciąga. Stan chorego się pogarsza. To jest ukryta eutanazja.  Kto to robi? To robi Platforma , to robi PSL. To robią  ci, którzy mają teraz władzę.

Są jeszcze inne sprawy łącznie z aferą Amber Gold i wyciszoną aferą hazardową. Straszne rzeczy. Zapamiętajcie co oni robią, nie miejcie krótkiej pamięci.  To jest naprawdę pójście w kierunku totalitaryzmu.

Pięknie dziękujemy za to, co się stało ponad tydzień temu w Warszawie. Trzeba takiej mobilizacji. Trzeba potężnej mobilizacji.

Tylko Boża sprawiedliwość może pomóc. Wiemy, że ona odbędzie na Sądzie Ostatecznym, teraz trzeba działać.

 

o. Tadeusz Rydzyk Dyrektor Radia Maryja 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl