Prokuratura zajmie się szykanami wobec o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie zajmie się szykanami wobec o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Założyciela i Dyrektora Radia Maryja. Sprawa dotyczy obraźliwych wypowiedzi opublikowanych 29 grudnia 2012 roku na stronie internetowej „Gazety Wyborczej”.

Decyzję o skierowaniu sprawy do prokuratury podjął Andrzej Seremet, prokurator generalny, po interwencji grupy senatorów.  Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające.

„Zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań wyjaśniających, za czyim przyzwoleniem i akceptacją moderator strony internetowej „Gazety Wyborczej” dopuścił do tego, nie reagując na wpisy obrazujące dokładnie mowę nienawiści” – czytamy w senackiej interpelacji do prokuratora generalnego.

Uznaliśmy, że haniebne wpisy opublikowane na portalu „Gazety Wyborczej”, obrażające osobę o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, nie powinny mieć miejsca. Stąd nasza reakcja – akcentuje senator Jan Maria Jackowski z PiS.

– Po tym jak pod koniec ubiegłego roku na portalu „Gazety Wyborczej” pojawiły się wpisy obrażające Założyciela Radia Maryja, o. dr. Tadeusza Rydzyka, po zapoznaniu się z tą sprawą, w imieniu grupy senatorów skierowaliśmy oświadczenie czyli interpelację senatorską do prokuratora generalnego, aby zainteresował się bliżej tą sytuacją i językiem nienawiści, jaki jest używany w przestrzeni publicznej. Przyszła odpowiedź od prokuratora generalnego. Prokurator skierował sprawę do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, w celu podjęcia dalszych czynności. Poinformował nas, że należy oczekiwać na badanie tych wpisów przez tę instancję prokuratorską. W tej chwili czekamy, jakie będą dalsze postanowienia prokuratury w tej sprawiepowiedział senator Jan Maria Jackowski z PiS.

RIRM

drukuj