fot. PAP/Radek Pietruszka

Ewa Kopacz zrezygnowała z kandydowania na szefa PO

Ewa Kopacz ogłosiła na piątkowym posiedzeniu Rady Krajowej PO, że zrezygnowała z kandydowania na szefa partii – poinformowali politycy Platformy.

Rada Krajowa PO zebrała się w Warszawie w piątek po południu, by przyjąć regulamin wyborów wewnętrznych w partii. Szef Platformy wybierany jest w wyborach powszechnych przez wszystkich członków partii.

Rada zebrała się dzień po tym, gdy Kopacz – ustępująca szefowa rządu – przegrała wybory na szefa klubu parlamentarnego PO ze Sławomirem Neumannem.

Informację o rezygnacji ogłosili niektórzy politycy PO – m.in. Marcin Święcicki i Agnieszka Pomaska – na portalach społecznościowych. Pomaska podziękowała Kopacz za „ciężką pracę przez ostatni, dobry dla Polski rok”.

Inni politycy PO, którzy w ostatnim czasie wyrażali zamiar kandydowania na przewodniczącego PO, to Grzegorz Schetyna (szef MSZ w rządzie Kopacz) i Borys Budka (minister sprawiedliwości w gabinecie Kopacz).

Zgodnie z projektem haromonogramu wyborów w PO – który ma zostać zaakceptowany przez Radę Krajową – do 30 listopada można będzie zgłaszać kandydatów na przewodniczącego Platformy wraz z wymaganą liczbą 10 podpisów członków Rady Krajowej ugrupowania.

Do 20 grudnia członkowie PO mają otrzymać pakiety wyborcze, a dzień później rozpocząć się głosowanie korespondencyjne (być może także internetowe). Działacze PO będą mieli czas do 10 stycznia na wysłanie swych głosów, przy czym te, które nadejdą po 20 stycznia, nie będą już uwzględniane. Dwa dni później będą ogłoszone wyniki głosowania.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj