fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

PO i Nowoczesna chcą przekonać do siebie mieszkańców wsi i mniejszych miast nowymi propozycjami

Koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zapowiada aktywne wakacje. Zamierza wyruszyć na wsie i do mniejszych miast Polski z nowymi propozycjami. Nie wyklucza też poszerzenia swojej koalicji o kolejne partie, w tym Wiosnę Roberta Biedronia.

O tym, że jeszcze w czerwcu opozycja zamierza podbić swoimi nowymi propozycjami wsie i małe miasta, mówił lider PO Grzegorz Schetyna podczas sobotnich obrad rad krajowych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

– Za tydzień ruszamy rozmawiać z ludźmi do setek miast, miasteczek i wsi. W sierpniu przedstawimy program naprawy państwa. Przeprowadzimy zwycięską kampanię – zapowiedział Grzegorz Schetyna.

Co do zaoferowania mieszkańcom wsi i miasteczek ma koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej?

– Dobra organizacja państwa. Nie może być tak, że SOR-y są umieralniami. Nie może być tak, że potrzebne są korepetycje, bo szkoła po reformie minister Zalewskiej działa gorzej – oświadczyła przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Koalicja PO i Nowoczesnej – jak podkreślił rzecznik PO Jan Grabiec – w trosce o dobro każdego obywatela chce także państwa harmonijnego, również pod względem ideologicznym.

– Szanujemy wartości tradycyjne. Nie chcemy niczego nikomu narzucać. Państwo musi zadbać tylko o to, żeby ludzie, którzy mają różne systemy wartości, różne poglądy, potrafili tworzyć w miarę jednolite, harmonijne społeczeństwo, żeby nikomu nie działa się krzywda, nikt nie był wykluczany czy poniżany w związku ze swoimi przekonaniami – akcentował Jan Grabiec.

Największy elektorat, jaki koalicja PO i Nowoczesnej planuje pozyskać, to rolnicy. Koalicja chce rozmawiać z gospodarzami, m.in. o nowych formach zapobiegania suszom, a także podnoszenia poziomu życia na wsi. Konkretów jednak jeszcze nie ma. Pytanie, czy rolnicy spodziewają się ze strony PO i Nowoczesnej jakichkolwiek realnych zmian? 

– Zderzą się pewnie z oporem. Tak, jak w czasie kampanii mieliśmy tu przedstawicieli z PO, ale ich poglądy daleko odbiegają od takich małych miejscowości – zaznacza przewodniczący miasta i gminy Ostrów Lubelski Jerzy Sobich.

Mieszkańcy mniejszych miast nie oczekują abstrakcyjnych zmian. Chcą konkretów: rozwoju gospodarczego i nowych miejsc pracy – dodaje Jerzy Sobich.

– To nas najbardziej interesuje. Do tej pory poprzez te wszystkie rządy PO z poprzednich lat rozwój miast praktycznie był zamrożony – podkreśla przewodniczący miasta i gminy Ostrów Lubelski.

Pomysł koalicji PO i Nowoczesnej, by uderzyć do małych miejscowości i wsi, nie jest nowy. To powtórzenie tego, co robi Prawo i Sprawiedliwość – mówi europoseł Ryszard Czarnecki

– Myślę, że na wieś to oni mogą pojechać dla świeżego powietrza, na wakacje, bo jak pojadą politykować, to ich chłopi tam po prostu przegonią – wskazuje Ryszard Czarnecki.

Koalicji najwyraźniej brakuje koncepcji, dlatego chce pozyskać elektorat, którego dotąd nie doceniała – podkreśla politolog dr Aleksander Kozicki.

– Wyjazd Platformy w celu poszukiwania elektoratu do mniejszych ośrodków w Polsce to przejaw bezradności i zupełnego braku koncepcji politycznej – zauważa dr Aleksander Kozicki.

Tymczasem koalicja PO i Nowoczesnej nie wyklucza także poszerzenia koalicji o kolejne partie, w tym m.in. partię Wiosna.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl