24. rocznica powstania Radia Maryja

DATA:

05 grudnia 2015 (sobota)

MIEJSCE:

Hala Widowiskowo-Sportowa w Toruniu
ul. Gen. J. Bema 73/89

PROGRAM:

godz. 12:30 – Różaniec

godz. 13:00 – Koncert ks. bp. Antoniego Długosza

godz. 13.30 – Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i słowo Jana Pawła II wypowiedziane ustami artystów scen polskich

godz. 16.00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem sekretarza Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego.

Informacje dla wybierających się na 24. rocznicę powstania Radia Maryja

MAPA DOJAZDU

 

mapa dojazdu

Kliknij, aby powiększyć

 


o_tadeusz_rydzyk_dyrektor_bigDrodzy Przyjaciele! Kochana Rodzino Radia Maryja!

Audio MP3

Pobierz

Coraz bliżej do 24. urodzin Radia Maryja – szczególnego daru dla Kościoła w Polsce i rodaków, szczególnego też fenomenu, którym jest także kochająca Pana Boga, Kościół, Ojczyznę i ludzi Rodzina Radia Maryja; rodzina nieobojętna, ale zaangażowana apostolsko.

Kochani, zapraszamy serdecznie na piękne świętowanie tych urodzin w Toruniu – w pierwszą sobotę grudnia (05.12), w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Bema. Godz. 12.30 – różaniec, 13.00 – koncert ks. bp. Antoniego Długosza, 13.30 – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, ze śpiewami i pięknymi tańcami, 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i słowo Jana Pawła II wypowiedziane ustami artystów scen polskich, godz. 16.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem sekretarza Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI ks. abp. metropolity lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego.

Na miejscu spotkania będą miejsca siedzące. Będzie możliwość nabycia dobrych, z różnych dziedzin książek – dla ducha i intelektu. Pomyślmy również o dzieciach i młodzieży. Będzie także możliwość skorzystania na miejscu z tanich posiłków, wypicia kawy, herbaty. Na urodziny, imieniny przynosimy prezenty. Prosimy Was niech to będzie modlitwa o dobre, mądre, święte, pełne Bożego ognia powołania kapłańskie i zakonne. Postanowienia te – prezent urodzinowy Rodziny Radia Maryja – prosimy wypisać na kartkach: o powołania do jakiego seminarium, zgromadzenia czy zakonu będziesz się modlił. Przesyłamy je na adres Radia Maryja: 87-100 Toruń, ul. Żwirki i Wigury 80, z dopiskiem na kopercie: „Powołanie”.

Oczywiście, bardzo prosimy o modlitwę o powołania do naszego zgromadzenia redemptorystów. To redemptoryści prowadzą Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe. Prosimy także o modlitwę o kapłanów i siostry zakonne do posługi w Radiu Maryja i budowanego Wotum Wdzięczności za św. Jana Pawła II. Przyjeżdżający na urodziny mogą złożyć te postanowienia przewodnikowi grupy, a ten niech je odda w recepcji przed uroczystością.

Gorliwi uczniowie Pana, Rodzino Radia Maryja, spieszmy się, bo już czasu mało. Do zobaczenia! Nie miejsce wątpliwości, że trzeba świętować!

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR
Dyrektor Radia Maryja

drukuj