fot. PAP/EPA

Emmanuel Macron odwiedzi Polskę w najbliższych miesiącach

Prezydent Francji Emmanuel Macron w najbliższych miesiącach odwiedzi Polskę. Zapowiedziała to w wywiadzie z „Polska The Times” francuska minister ds. europejskich Natalie Loiseau.

Jak podkreśliła, wizyta jest przewidziana w ramach „obustronnie odczuwanej potrzeby poprawy dialogu”. Natalie Loiseau wyjaśniła, że termin wizyty jest jeszcze uzgadniany z Warszawą.

Politolog dr. Grzegorz Piątkowski zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie stosunki polko-francuskie są napięte. Dodał jednak, że tak nie musi być.

– Do tego jednak Francja musiałaby zrozumieć, że pewne elementy jej polityki, które usiłuje przerzucić też na politykę całej UE, co bezpośrednio dotyka Polskę, są skrajnie niekorzystne dla UE, Polski i samej Francji. Jest to rodzaj zagubienia, w jakie popadła Francja. Jest to duże i silne państwo o wielkim potencjale. Jeśli byłoby ukierunkowane w odpowiedni sposób, mogłoby się przyczynić do dobrze pojętej jedności europejskiej i zabezpieczenia Europy przed zagrożeniami, których wiele ostatnio niestety się pojawiło – podkreślił dr. Grzegorz Piątkowski.

Francuska minister ds. europejskich Natalie Loiseau rozpoczyna dziś dwudniową wizytę w naszym kraju. Pytana, czego po niej oczekuje, podkreśliła, że regularnie spotyka się ze wszystkimi partnerami w UE. Zaznaczyła, że jej przyjazd ma także na celu przygotowanie wizyty prezydenta Emmanuela Macrona w Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl