fot. twitter.com

CBA: zatrzymano b. szefa gabinetu politycznego MON; b. posła PiS oraz b. pracowników MON i PGZ

CBA zatrzymało dziś sześć osób podejrzanych m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. W związku z zatrzymaniami funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania ponad 30 lokalizacji.

– Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości i spowodowania bezpośredniego zagrożenia wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w spółce – podkreśla Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Wśród zatrzymanych przez CBA jest były rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz, oraz były poseł PiS Mariusz Antoni Kamiński Zasiadał on w poprzedniej kadencji Sejmu zasiadał w komisji obrony. Funkcjonariusze zatrzymali także cztery inne osoby. Wśród zatrzymanych nich jest były członek zarządu spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Radosław O., oraz byli pracownicy MON oraz spółki PGZ.

– Dzisiejsze zatrzymani to wypadkowa współpracy m.in. delegatury CBA we Wrocławiu i Warszawie – wskazuje rzecznik CBA.

Delegatury CBA we Wrocławiu i w Warszawie zgromadziły obszerny materiał dowodowy w tej sprawie. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. To właśnie tam trafią wszyscy zatrzymani. Dziś lub jutro mają usłyszeć zarzuty.

Pełną współpracę z organami ścigania w związku z postępowaniem CBA zadeklarowało MON i zarząd Polskie Grupy zbrojeniowej. PGZ w specjalnym komunikacie podkreśla, że spółka wprowadza zmiany, „mające zapobiegać nadużyciom i nieprawidłowościom”.

TV Trwam News/RIRM/PAP

drukuj