fot. twitter.com

CBA prowadzi śledztwo w sprawie oszustwa na szkodę Zakładów Chemicznych Police

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczyli dokumenty i dane elektroniczne w blisko 30 miejscach Polski w związku ze śledztwem dotyczącym m.in. oszustwa na szkodę Zakładów Chemicznych Police.

Śledztwo prowadzą funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA i to z ich inicjatywy podjęto przeszukania. Przeprowadzono je w kilku firmach i mieszkaniach. Materiały do śledztwa zabezpieczało stu funkcjonariuszy CBA.

O szczegółach prowadzonego śledztwa i podjętych czynnościach mówi naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski.

– 100 funkcjonariuszy zabezpieczyło dokumenty i dane elektroniczne w blisko 30 miejscach na terenie całej Polski do śledztwa dotyczącego między innymi oszustwa na szkodę Zakładów Chemicznych Police. Wielowątkowe śledztwo prowadzone przez delegaturę CBA w Szczecinie, wspólnie z prokuraturą regionalną, dotyczy między innymi wyrządzania szkody na kwotę ponad 87 milionów złotych przy zawieraniu i wykonywaniu umowy sprzedaży akcji senegalskiej spółki African Investment Group. Do tej sprawy agenci biura przeszukali kilka firm, miejsc prowadzenia i przechowywania dokumentacji księgowej, a także mieszkania osób związanych z tym śledztwem – zaznacza Temistokles Brodowski.

W toku prowadzonych czynności agenci CBA zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który będzie szczegółowo analizowany.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że dojdzie do kolejnych przeszukań.

RIRM

drukuj