Wniosek CBA o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia

CBA skierowało do Rady Miejskiej w Radomiu wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego, to skutek ujawnienia nieprzestrzegania przez prezydenta przepisów ustawy antykorupcyjnej. Witkowski uważa, że nie złamał prawa.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości i były prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak mówi, że obecny prezydent powinien wyjaśnić tą sprawę.

Trudno komentować sprawy stricte osobiste, bo prezydent Witkowski nie był tam oddelegowany jako przedstawiciel miasta, choć co do tego są też różne opinie. Myślę, że wniosek CBA będzie rozpatrzony i niech zdecydują o tym stosowne organy. Sami politycy nie powinni podgrzewać tej sytuacji. Źle się dzieje, że Radom nie jest pokazywany w dobrym świetle. Myślę, że CBA zdecyduje o tym, jak to wygląda, a w konsekwencji pewnie sąd – wskazuje Andrzej Kosztowniak.

Funkcjonariusze CBA wskazują, że Radosław Witkowski – wbrew zakazowi wynikającemu z przepisów ustawy antykorupcyjnej – w 2015 r. zasiadał w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy.

W ocenie prezydenta Radomia, większościowym udziałowcem spółki, która go powołała do rady nadzorczej, był Skarb Państwa.  Dlatego też – jego zdaniem – mógł on jako prezydent miasta jednocześnie zasiadać w radzie nadzorczej świętokrzyskiej spółki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl