fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało kolejne cztery osoby związane z „mafią paliwową”

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne cztery osoby w śledztwie dotyczącym działania tzw. mafii paliwowej, która naraziła Skarb Państwa na uszczuplenia w podatku VAT na kwotę ponad 63 mln zł – poinformowało w czwartek CBA.

Jak przekazano, funkcjonariusze łódzkiej delegatury CBA przy wsparciu funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzech organizatorów procederu oraz osobę działającą w ramach grupy jako tzw. „słup”.

„Czynności przeprowadzono na terenie Mazowsza i Wielkopolski” – dodano.

Postępowanie dotyczy tzw. mafii paliwowej, która według CBA w latach 2014-2016 naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie w podatku VAT.

Ustalenia śledczych wskazują na to, że grupa zorganizowała szereg firm, które w ramach prowadzonej działalności gospodarczej miały „uniemożliwić bądź znacznie utrudnić organom ścigania stwierdzenie przestępczego pochodzenia środków”.

„Firmy, dokumentując rzekomy obrót paliwami płynnymi, przyjmowały na swoje rachunki, a następnie przekazywały dalej pieniądze pochodzące z procederu. Wartość wyłudzonego w ten sposób podatku VAT mogła wynieść ponad 63 mln zł” – poinformowało CBA.

Jak dodano, jedna z zatrzymanych osób była od maja poszukiwana przez Policję w związku z zastosowaną wobec niej karą pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

„Funkcjonariusze przeszukali 13 miejsc, zarówno mieszkania zatrzymanych, jak i siedziby prowadzonych przez nich działalność gospodarczych” – przekazano.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku. Wobec wszystkich sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl