fot. twitter.com

Zarzuty i areszt w śledztwie CBA dla kierownictwa grupy, wyłudzającej VAT przy obrocie kawą i maszynkami do golenia

Dwu osobom, które miały kierować grupą przestępczą wyłudzającą VAT przy obrocie m.in. kawą i maszynkami do golenia w śledztwie prowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne prokuratura postawiła zarzuty, a sąd zadecydował o ich aresztowaniu – dowiedziała się PAP.

Wcześniej w tej grupie, która podejrzewana jest o wyłudzenie ok. miliarda zł CBA zatrzymało 21 osób.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział w poniedziałek PAP, że w nadzorującej śledztwo Prokuratury Regionalnej w Warszawie prokuratorzy postawili zarzuty i wystąpili o areszt obu zatrzymanych ostatnio osób. Sąd w piątek zgodził się na trzymiesięczny areszt – podał Brodowski.

Według nieoficjalnych informacji PAP Przemysław W. i Adam W. mieli według śledczych stanowić ścisłe kierownictwo grupy zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT przez wystawianie fikcyjnych faktur przy handlu produktami spożywczymi m.in. kawą, słodyczami, a także bateriami, maszynkami do golenia i kosmetykami. Do prokuratury zostali doprowadzeni z aresztu.

Wystawiane przez łańcuszek firm faktury miały uwiarygodniać działania grupy przestępczej przed organami skarbowymi. Sieć spółek miała według śledczych obejmować nie tylko Polskę, ale też firmy z Czech, Niemiec i Słowacji. Nienależny zwrot podatku VAT, o którego wyłudzenia podejrzewana jest grupa wynosi nie mniej niż 979 mln zł.

Temistokles Brodowski zaznaczył, że CBA współpracuje przy tej sprawie z Podkarpackim Urzędem Celno-Skarbowym, a sama sprawa jest wielowątkowa i rozwija się.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl