fot. strazgraniczna.pl

Pomorskie: Straż Graniczna przechwyciła narkotyki warte blisko 3 mln zł

Prawie 59 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 3 mln zł przechwycili niedaleko Trójmiasta funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy na wniosek prokuratora trafili do tymczasowego aresztu.

Jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. Andrzej Juźwiak, narkotyki, według ustaleń SG, zostały przemycone do Polski z Hiszpanii, a następnie ukryte na terenie hal magazynowych w okolicach Trójmiasta.

„Przeprowadzone 7 sierpnia z udziałem psa służbowego przeszukanie posesji potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. W urządzeniu chłodniczym znaleźli 59 worków foliowych z marihuaną. Jej czarnorynkową wartość szacuje się na prawie 3 mln zł. Na miejscu strażnicy graniczni zatrzymali 43-latka z woj. mazowieckiego i 51-letniego mieszkańca woj. pomorskiego” – wyjaśnił kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Jak dodał, w mieszkaniu jednego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli także sfałszowany dowód osobisty, pieczątki z danymi różnych podmiotów gospodarczych, telefony komórkowe i urządzenia do monitorowania przesyłek z narkotykami.

Decyzją Sądu Rejonowego Gdańsk–Południe najbliższe trzy miesiące mężczyźni spędzą w tymczasowym areszcie. Będą odpowiadać za przemyt znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze MOSG pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jak zastrzega kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

PAP

drukuj