Min. Brudziński: Dziś Straż Graniczna przechodzi do historii; jestem dumny

Dziś Straż Graniczna przechodzi do historii. Jako minister spraw wewnętrznych i administracji jestem dumny, że mam zaszczyt nadzorować tę formację – powiedział w środę szef MSWiA Joachim Brudziński, odnosząc się do zakończonego w środę biegu sztafetowego funkcjonariuszy SG.

Funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali w środę o zakończeniu biegu sztafetowego „Wokół Niepodległej” i o ustanowieniu rekordu Polski w najdłuższym biegu sztafetowym. Bieg, którego trasa wiodła wzdłuż granic kraju, rozpoczął się 22 września i trwał 18 dni. Dystans wyniósł około 3,6 tys. kilometrów.

„Dziś @Straz_Graniczna przechodzi do historii. Jako minister spraw wewnętrznych i administracji jestem dumny, że mam ten zaszczyt nadzorować jedną z formacji, która jest dzisiaj formacją najlepszą z najlepszych” – cytuje słowa Joachima Brudzińskiego po zakończeniu biegu w Berżnikach w woj. podlaskim Twitter MSWiA.

Minister stwierdził, że Straż Graniczna uczciła 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę „w sposób najpiękniejszy z możliwych, bo poprzez swoje poświęcenie i pasję”. Zaznaczył również, że wschodnia granica jest nie tylko granicą Polski, ale i Unii Europejskiej, a SG „dba o to, żeby UE była bezpieczna od wschodu”.

W biegu „Wokół Niepodległej” wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy z wszystkich oddziałów i ośrodków szkolenia oraz Komendy Głównej Straży Granicznej. Wydarzenie odbyło się w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Trasa biegu została wytyczona ścieżkami i drogami wzdłuż granic państwa.

Bieg „Wokół Niepodległej” honorowym patronatem objął szef MSWiA Joachim Brudziński.

PAP/RIRM

drukuj