fot. twitter.com/PolskieLNG

PGNiG: 103. dostawa LNG do terminalu w Świnoujściu

85 mln metrów sześciennych gazu ziemnego po regazyfikacji dostarczono do terminalu w Świnoujściu – poinformowało w czwartek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. To 103. dostawa LNG dla PGNiG.

„85 mln m3 gazziemny (po regazyfikacji) dostarczył Statek metanowiec ArcticDiscoverer do TerminalLNG w MiastoS” – czytamy w czwartkowym wpisie na Twitterze PGNiG.

https://twitter.com/GK_PGNiG/status/1293800930845118464

Jak dodano, to 103. dostawa LNG dla PGNiG od początku funkcjonowania terminalu.

Odbiór pierwszej dostawy komercyjnej w świnoujskim terminalu miał miejsce w czerwcu 2016 r. Wcześniejsze dwa ładunki, które trafiły tu na przełomie 2015 i 2016 r., posłużyły do technicznego rozruchu instalacji. Od tego czasu do gazoportu dotarły transporty skroplonego gazu m.in. z Kataru, USA czy Norwegii.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl