fot. https://twitter.com/GK_PGNiG

PGNiG pomogło w ewakuacji do Polski pracownic i rodzin ukraińskich partnerów biznesowych

PGNiG pomogło w ewakuacji do Polski pracownic, rodzin i dzieci ukraińskich partnerów biznesowych spółki: Naftogazu i ERU. Jak poinformowało w piątek PGNiG, w Polsce jest już ponad 80 osób.

Pomoc obejmuje między innymi wsparcie logistyczne w ewakuacji, zakwaterowanie oraz wyżywienie – zaznaczyło PGNiG. Obecnie w Polsce pod opieką PGNiG przebywa ponad 80 osób, w tym dzieci, a w ciągu kilku dni ich liczba przewyższy 100 – poinformowała spółka.

„W tych trudnych dniach czujemy się odpowiedzialni za rodziny i dzieci pracowników ukraińskich firm, z którymi współpracujemy. Działania PGNiG i Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pozwolą na zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia ewakuowanych rodzin przez najbliższe tygodnie” – powiedział prezes PGNiG, Paweł Majewski, cytowany w komunikacie spółki. Podziękował jednocześnie wszystkim zaangażowanym w operacje, dzięki którym „kilkadziesiąt kobiet i dzieci może się dziś czuć bezpiecznie”.

https://twitter.com/GK_PGNiG/status/1502313933385908233

Prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Karolina Dłuska, podziękowała z kolei Caritas za wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia.

„Cały czas monitorujemy sytuację i jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami samorządów oraz organizacji pożytku publicznego, by nasza pomoc trafiała do jak największej liczby potrzebujących” – zaznaczyła Karolina Dłuska.

Jak przypomniało PGNiG, amerykańsko-ukraińska Grupa ERU, z którą spółka prowadzi interesy od 2016 roku, dostarczyła żywność, materiały medyczne i inne niezbędne produkty m.in. do ukraińskich szpitali. Wartość tej pomocy przekroczyła 2 mln dolarów. W organizacji dostaw w ramach wolontariatu ukraińskich partnerów wspierają pracownicy Oddziału Obrotu Hurtowego PGNiG oraz członkowie ich rodzin – zaznaczyła polska spółka.

https://twitter.com/GK_PGNiG/status/1501892969229656065

PGNiG i ERU współpracują ze sobą od kilku lat. W sierpniu 2016 roku ERU odebrało pierwszą dostawę gazu sprzedaną przez PGNiG na rynek ukraiński. Obie firmy wspólnie dostarczały gaz ziemny również na potrzeby ukraińskiego operatora sieci przesyłowych i magazynów gazu. W październiku 2021 roku PGNiG, we współpracy z ERU, zrealizowała pierwszą w historii dostawę nierosyjskiego gazu dla Mołdawii. Transakcja została zawarta w trybie pilnym w związku z ograniczeniem dostaw gazu do Mołdawii przez Gazprom.

W sierpniu 2021 r. PGNiG i ERU rozpoczęły działalność poszukiwawczo-wydobywczą na Ukrainie w ramach spółki Karpatgazvydobuvannya, która posiada koncesję na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów w zachodniej części obwodu lwowskiego, przy granicy z Polską.

Z Naftogazem – ukraińskim Narodowym Koncernem Naftowo-Gazowym – PGNiG planowało wspólne poszukiwania i wydobycie węglowodorów z ukraińskich złóż.

Kontrolowana przez państwo Grupa Kapitałowa PGNiG jest liderem polskiego rynku gazu ziemnego. Prowadzi działalność w zakresie poszukiwania i wydobycia gazu ziemnego oraz ropy naftowej w kraju i za granicą, międzynarodowego obrotu gazem, sprzedaży i dystrybucji gazu oraz paliw płynnych, a także wytwarzania ciepła i energii elektrycznej.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl