fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało pięciu biznesmenów z Podkarpacia, którzy mieli wystawiać puste faktury VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięciu biznesmenów z Podkarpacia, którzy mieli wystawiać puste faktury VAT. To kolejne osoby działające w grupie wyłudzającej VAT w transporcie i doradztwie podatkowym – dowiedziała się PAP. Wystawili oni faktury na 3 mln zł.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział w środę PAP, że zatrzymani przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury CBA to osoby z regionu Przemyśla i Jarosławia.

„Grupa zajmowała się przestępczością gospodarczą, w tym m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę – tzw. pustych faktur. Stworzyli łańcuszek powiązanych ze sobą firm pozornie świadczących usługi, których w rzeczywistości nie wykonywano” – dodał.

Temistokles Brodowski zaznaczył, że poprzednio w tej sprawie w grudniu 2018 r. agenci zatrzymali pięć osób, a postępowanie nadal się rozwija i niewykluczone są kolejne działania śledczych.

Po wykonaniu czynności z zatrzymanymi trafią oni do nadzorującej śledztwo CBA Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie mają usłyszeć zarzuty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl