fot. twitter.com/CBAgovPL

Zatrzymania ws. afery polickiej

CBA zatrzymało kolejne osoby w związku tzw. aferą policką. To przedsiębiorca z Podkarpacia oraz dwaj pracownicy Grupy Azoty w Policach. Mężczyźni podejrzani są o korupcję.

Podkarpacki przedsiębiorca został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy składał obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w swoim biurze w Jaśle. Biznesmen próbował namówić pracownika Grupy Azoty do zawarcia niekorzystnego kontraktu na dostawę składników niezbędnych do produkcji nawozów dla chemicznego potentata. Z ustaleń śledczych wynika, że korupcyjny proceder trwał od kilku lat i spowodował straty w wysokości co najmniej 10 mln zł. Biznesmen został przewieziony do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszał zarzut tzw. korupcji menadżerskiej. Oprócz przedsiębiorcy agenci CBA zatrzymali także dwóch pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police, którzy brali udział w całym procederze. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty. Przyznali się do winy. Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi wielowątkowe śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl