fot. PAP/EPA

Prezydent Francji zaapelował o „pakt dobrobytu” w sferze gospodarki

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, w przemówieniu w czwartek apelował o „pakt dobrobytu”, którego warunkiem miałoby być zwiększenie produkcji oraz gospodarka niskoemisyjna. Zarzucił Chinom i Stanom Zjednoczonym, że nie respektują już reguł handlu i subwencjonują kluczowe sektory.

„Trzeba produkować więcej i w sposób ekologiczny. Produkcja niskoemisyjna to możliwość reindustrializacji i wsparcie naszego przemysłu” – przekonywał Emmanuel Macron.

Do wsparcia firm europejskich w obliczu konkurencji potrzebne jest też uproszczenie standardów.

Kolejnym warunkiem tego „paktu dobrobytu” byłoby, według jego słów, „przyspieszenie polityki przemysłowej”.

Emmanuel Macron mówił o konkurencji ze strony Stanów Zjednoczonych i Chin; w jego ocenie „dwie największe potęgi światowe zdecydowały, że nie będą dłużej respektować reguł handlowych”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl