fot. PAP/Leszek Szymański

Z. Rau: Szef MSZ zamiast informować zajął się dezinformacją

Były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że minister Radosław Sikorski zamiast informować zajął się dezinformacją.  Polityk PiS odniósł się w Sejmie do expose szefa polskiej dyplomacji na temat celów polskiej polityki zagranicznej w br. Wystąpienie ministra zawierało krytykę pod adresem poprzedniego rządu.

 
Poseł Zbigniew Rau podkreślił, że po ośmiu latach rządów PiS-u Polska postrzegana jest jako kraj bliski cudu gospodarczego i dzięki polityce zagranicznej jest nie tylko bogatsza, ale zasadniczo bardziej bezpieczna.

– Choćby obecny rząd zjadł tysiąc baśniowych kotletów i postawił przed nami tysiąc słomianych, retorycznych gadżetów, nie zdoła wmówić Polakom, że te fakty to mit – zaznaczył Zbigniew Rau.

Były minister spraw zagranicznych wskazał, że obecny rząd zamierza prowadzić politykę, kierując się sześcioma iluzjami. Wśród nich wskazał na postrzeganie dalszej integracji europejskiej i jej pogłębianie oraz suwerenności państwa jako szkodliwy anachronizm.

– Jeżeli rząd będzie się kierował w Europie własnymi iluzjami, nie będzie zdolny do obrony polskich interesów i stanie się nieświadomym narzędziem, a co gorzej: świadomym w rękach innych – dodał polityk.

Debata nad expose ministra spraw zagranicznych ma potrwać do godz. 18.00.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl