fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Kolejne spotkanie prokuratorów ws. katastrofy smoleńskiej

W Warszawie w siedzibie Prokuratury Krajowej trwa spotkanie prokuratorów prowadzących śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej z bliskimi ofiar. Tzw. śledztwo smoleńskie toczy się od 14 lat. Rzecznik Prokuratury Krajowej podał, że podczas spotkania prokuratorzy poinformują pokrzywdzonych o etapie postępowania, przeprowadzonych czynnościach i dotychczasowych ustaleniach.

Rodziny ofiar mają dowiedzieć się także o planowanych czynnościach i dowodach, które będą jeszcze uzyskiwane. Przedmiotem informacji będą też współpraca z podkomisją smoleńską i problemy w zakresie współpracy z Rosją.

Magdalena Merta, żona zmarłego pod Smoleńskiem Tomasza Merty, powiedziała, że wciąż są pytania, na które chciałaby usłyszeć odpowiedzi śledczych.

Pierwszym pytaniem jest obecność we krwi tych, którzy zginęli, tlenku węgla, to znaczy kiedy oni nawdychali się tego czadu, bo musieli się nawdychać jako osoby żywe, tak więc coś musiało tlenek węgla tam wydzielać – wskazała Magdalena Merta.

Na spotkaniu nie pojawiła się część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Po południu w Sejmie spodziewana jest ich konferencja wraz z posłem Prawa i Sprawiedliwości, Antonim Macierewiczem.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl