Działacze CDU krytykują Merkel za otwartą politykę migracyjną

Wśród szeregowych członków CDU rośnie sprzeciw wobec polityki migracyjnej kanclerz Angeli Merkel. W środę podczas spotkania w Saksonii działacze partyjni otwarcie demonstrowali niezadowolenie z decyzji własnego rządu i domagali się zamknięcia granicy.

Merkel uczestniczyła wieczorem w konferencji swojej partii w Schkeuditz, w Saksonii. Podczas spotkania z działaczami CDU ze wschodnich Niemiec – Saksonii, Brandenburgii, Berlina i Turyngii przekonywała do swojej polityki „otwartych drzwi” wobec uchodźców.

Uczestnicy debaty domagali się zamknięcia granicy państwowej i wyznaczenia w konstytucji maksymalnej liczby imigrantów. W przeciwnym razie Niemcom grozi „narodowa katastrofa” – ostrzegł jeden z mówców.

Na jednym z transparentów, o którym pisze agencja dpa, widniał napis: „Zatrzymać chaos migracyjny – Utrzymać kulturę i wartości niemieckie – Zdetronizować Merkel”.

Polityka migracyjna Merkel napotyka na coraz większy opór nie tylko w społeczeństwie, lecz także w jej własnej partii. We wtorek szefowa rządu musiała wysłuchać wielu krytycznych uwag od posłów z klubu parlamentarnego CDU/CSU. Jedna piąta klubu opowiedziała się przeciwko kanclerz – podają niemieckie media. Hans-Peter Uhl z bawarskiej CSU ostrzegł przy tej okazji, że chrześcijańskim demokratom grozi w przypadku kontynuowania dotychczasowej polityki utrata władzy.

Polityka rządu doprowadziła do spadku poparcia dla Merkel i CDU. Z drugiej strony rośnie popularność domagającej się powstrzymania napływu uchodźców eurosceptycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), a także wrogiego wobec obcych społecznego ruchu Pegida.

Według ostrożnych szacunków w tym roku co najmniej 800 tys. obcokrajowców przyjedzie do Niemiec z zamiarem uzyskania statusu azylanta bądź uchodźcy. Zdaniem mediów liczba imigrantów może sięgnąć 1,5 mln.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl