fot. PAP/Jan Morek

Dr J. Hajdasz o atakach na św. Jana Pawła II: To operacja socjotechniczna, która ma na celu zniszczenie autorytetu Kościoła

Trwa oszczerczy atak na świętość Jana Pawła II. Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, dr Jolanta Hajdasz, oceniła na antenie TV Trwam, że mamy do czynienia z socjotechniczną operacją, której celem jest zniszczenie autorytetu Kościoła.

Gość „Rozmów niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam odniosła się do ostatnich ataków na św. Jana Pawła II. Chodzi m.in. o materiał TVN insynuujący, że Karol Wojtyła – jako metropolita krakowski – tuszował przypadki pedofilii.

Dr Jolanta Hajdasz wskazała, że ten reportaż jest pełen błędów i przeinaczeń. Zwróciła uwagę, że materiał TVN należy wpisać w szerszy kontekst ataków na Kościół katolicki.

– Mamy do czynienia z operacją socjotechniczną, której celem jest zniszczenie autorytetu Kościoła jeszcze bardziej, bo przecież od lat się to dzieje. Te próby są robione cały czas. Uderza się w ten symbol, jakim jest dla wielu Polaków, właściwie dla wszystkich, bo po śmierci Jana Pawła II przecież to widzieliśmy – ten rodzaj jedności całego narodu wokół Jego osoby. To był człowiek blisko zwykłych ludzi i dlatego trzeba ten autorytet obalić. To jest czymś wyjątkowo niegodziwym, że wykorzystuje się do tego właśnie zbrodnię, przestępstwo pedofilii – zaznaczyła dr Jolanta Hajdasz.   

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dodała, że obecnie wielkim zadaniem jest to, by nie pozwolić na szarganie świętości Jana Pawła II.

Zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wydał już oświadczenie, w którym wyraził sprzeciw wobec ataków na Papieża Polaka. W obronie św. Jana Pawła II stanął już cały szereg osób i organizacji. Organizowane są też marsze i akcje modlitewne.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl